Facebook

czwartek, 20 sierpnia 2015

rady nie od parady


Rady Matki, której po pojawieniu się dziecka numer dwa ostrożność i zapobiegliwość została uśpiona :
  • Gdy Twoje dziecko puści kilka bąków podczas kąpieli jest to znak, żeby je natychmiast wyciągnąć, jeżeli tego nie zrobisz od razu, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że po wyciągnięciu go z wanny będziesz musiał jeszcze raz je umyć, gdyż bąki zwiastowały nagłe nadejście śmierdzącej miny.
  • Gdy kupisz dziecku nowe kapcie (najlepiej zamszowe) i przyjdzie Ci do głowy aby zmienić mu chwilę po ich założeniu pieluchę i zostawisz dziecię swe na minutę pozbawione ubrania w celu przewietrzenia pewnych części ciała, wiedz, że ono, Twoje słodkie dzieciątko nie zastanawiając się ani chwili wykorzysta ten czas na solidne ochrzczenie nowych kapciuszków.
  • Gdy kupisz sobie płyn do mycia ciała o Twoim ulubionym zapachu, którego długo nie mogłaś znaleźć, Twoje dziecko z ogromną chęcią wyleje cały podczas nienadzorowanej umywalkowej zabawy gdyż ktoś nieopatrznie go tam przestawił.
  • Gdy zostawisz ważne dokumenty na biurku a obok nich firmową pieczątkę/ długopis (niepotrzebne skreślić) i wyjdziesz na minutę z pokoju, wiedz że Twe dziecko z chęcią Cię wyręczy i ostempluje/ podpisze (niepotrzebne skreślić) zostawione kartki baaardzo porządnie.
  • Gdy posiadasz w domu niechodzącego roczniaka, (możliwe że chodzący również wchodzi w grę ale ja nie doświadczyłam, starszak chodził mając 10 miesięcy i życie mu było miłe więc trzymał się powierzchni stabilnej) zaopatrz się w ogromną ilość poduszek, ponieważ aby być wyżej Twe dziecię zrobi wszystko i Jego pasją stanie się wspinaczka wysokomeblowa, a Tobie za każdym razem gdy uświadomisz sobie Jego nieobecność obok siebie serce wskoczy do gardła. Porozstawiane po domu asekuracyjne poduszki sprawią że poczujesz większy spokój.
  • Nawet gdy posiadasz w domu największego marudę świata, nikt w Twą obiektywną ocenę  na temat własnego dziecka nie uwierzy, gdyż One (dzieci) mają ukryty wyłącznik i dezaktywują stan jęczybulenia w momencie pojawienia się w zasięgu wzroku "obcych". W związku z czym korzystaj z tych pięknych chwil kiedy czysta radość tryska z Twej latorośli.






















Prześlij komentarz