Facebook

piątek, 27 listopada 2015

zabawy z roczniakiem

Od trzech miesięcy mamy z Kubą do południa czas tylko dla siebie. Kilka godzin dla Matki i Drugorodnego. Bardzo lubię te chwile. Obserwowanie rozwoju dziecka to fantastyczne doświadczenie.  Dodatkowo po raz drugi (i wcale nie ostatni!) mam możliwość je oglądać. Wnioski są takie, że każde dziecko jest inne, rozwija się w swoim tempie i fakt ten zadziwia mnie niewiarygodnie. Dlatego tak naprawdę z każdym maluchem mam możliwość odkrywać coś innego.

Kuba jest od dłuższego czasu zafascynowany wrzucaniem i wyciąganiem rzeczy z pojemników. Postanowiłam iść więc za nim i Jego zainteresowaniami. 

1. Pieniążki w skarbonce
Od niedawna monety nie są już obiektem uważanym za pożywienie, w związku z czym śmiało mogłam udostępnić je Kubie. Jako skarbonkę wykorzystaliśmy Biedronkowe pudełko po lizakach. 

Zamiast monet można również użyć tekturek czy małych puzzli.2. Sorter
Urodzinowy prezent. Piękny drewniany sorter Wooden Story. Cztery kształty na początek. Wydaje się mało, ale dla malucha to absolutne maximum. 

Ogromnie cieszy mnie również fakt, że przy obu pracach Kuba ćwiczy motorykę małą i rozwija takie  umiejętności jak:  
  • kontrolowanie ruchu rąk i palców
  • chwytanie przedmiotów jedną ręką bez pomocy
  • manipulowanie przedmiotem w celu wykonania zadania, w tym przypadku nałożenia lub włożenia przedmiotu w odpowiednie miejsce
  • skoordynowane używanie obu rąk

A po zabawie przychodzi czas na odpoczynek.


Prześlij komentarz