Facebook

środa, 16 stycznia 2019

co warto zobaczyć, będąc z dziećmi w Trójmieście

Przez pierwszy tydzień stycznia przedszkole Naszych dzieci jest zawsze nieczynne, dlatego staramy się w tym czasie miło i rodzinnie spędzić czas. Od kilku lat w wakacje wracamy na pomorze, szczególnym sentymentem darzymy Trójmiasto, a ponieważ nigdy nie byliśmy tam zimą, w tym roku postanowiliśmy to zmienić. 
Akurat czas który wybraliśmy na wyjazd zbiegł się z czasem w którym były ogromne sztormy, a plaży prawie nie było widać, więc wybraliśmy się tylko na jeden nadmorski spacer. Pozostały czas spędziliśmy w miejscach które Nasze dzieci dobrze znają i bez których wyjazd do Trójmiasta nie mógłby należeć do udach (tak chyba uważają chłopcy)! 
Ponieważ otrzymałam sporo pytań gdzie byliśmy i co to super miejsca poniżej przedstawię kilak z nich.Europejskie Centrum Solidarności 
znajduje się tu sala zabaw: Wydział Zabaw!
Budowa statku, przeładunek, dobijanie do portu, przesyłanie sobie wiadomości jak na prawdziwym statku. Dużo miejsca na bieganie i szaleństwo.
Do tej sali wchodzi się tylko o pełnych godzinach na określoną ilość czasu: 60 minut.

Narodowe Muzeum Morskie - Interaktywna wystawa dla dzieci "Ludzie - Statki - Porty"
To miejsce w którym byliśmy chyba już czwarty raz i za każdym razem chłopcy są tak samo podekscytowani i mają ogromną frajdę. Przebierają się za kapitanów, marynarzy czy piratów. Sterują modelami statków w basenie, wchodzą na makietę żaglowca gdzie robią załadunek i rozładunek. Wirtualnym batyskafem wybierają się na dno morza, dowiadują się jak powstaje wir wodny czy tsunami, a a nieboskłonie mogą obejrzeć konstelacje nieba północnego.
Tutaj tez wejście jest o pełnych godzinach i zwiedzanie trwa 60 minut. Tutaj warto wcześniej zadzwonić i zapytać w jakich godzinach możecie przyjść żeby wejść. W okresie szkolnym ale również wakacyjnym ta wystawa cieszy się sporym powodzeniem.
Centrum Nauki Experyment w Gdyni
To wg mnie najlepsze Centrum Nauki w Polsce. Jest ogromne ale i przejrzyste, ciężko jest się zgubić więc dziecko może samo odkrywać i wędrować od stanowiska do stanowiska. My tutaj zawsze spędzamy około 4 godziny. Warto zabrać ze sobą przynajmniej jeden dodatkowy komplet ubrań, ponieważ w HYDROŚWIECIE  dzieciaki szaleją budując różne tamy, chlapią się, pływają statkami i po prostu nie ma opcji żeby ktoś wyszedł z tego suchutki! Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. Gdy jesteście w Trójmieście uważam to miejsca za konieczne do odwiedzenia.Po szaleństwach wodnych można wybrać się na obiad a potem do Gadolandu, Papugarni i Klockolandii. I co najważniejsze można pooglądać rekiny!


Centrum Hewelianum 
Kolejne Centrum Nauki, tym razem znajdujące się w Gdańsku. Mieści się ono na górze Gradowej w samym centrum miasta i obejmuje obszar dawnego militarnego fortu.
Cztery stałe wystawy interaktywne, park wokół, punkt widokowy, rożne tematyczne warsztaty dla dzieci (my byliśmy na "Witajcie w naszej bajce").
To również jest miejsce do którego chętnie wracamy.Brak komentarzy: