Facebook

piątek, 26 maja 2017

Kreatywnie z Fabryką Wafelków - zabawka dla każdego

Klocki to podstawowa zabawka która znajduję się w każdym domu w którym są dzieci. Wszak każdy rodzic wie, że zarówno budowanie jak i burzenie to wspaniała zabawa. A przy okazji dzieci rozwijają swoje zdolności motoryczne.  

W ramach projektu Kreatywnie z Fabryką Wafelków chciałam Wam przedstawić ZeTribu.


ZeTribu to drewniana układanka złożona z dwudziestu jeden kolorowych klocków. Można z nich układać kolorowe wieże (jakby totemy) przypominające zwierzęta. Zabawką można bawić się na wiele sposobów i tak naprawdę nie  potrafię określić dla dzieci w jakim wieku ona jest przeznaczona, ponieważ u mnie bawi się nią cała trójka. Każdy z chłopców znalazł w niej cos dla siebie.Miłosz (5 lat) za punkt honoru obrał sobie układanie z klocków jak najwyższej wieży. Nie zniechęcał się mimo wielu upadków. Dzielnie próbował, aż w końcu udało się i nieułożone zostały same czubki. Zaskoczył mnie dzisiaj rano. Tak się zaangażował w budowanie, że nie ściągnął nas z łóżek o 6:00 i mogliśmy pospać godzinę dłużej!
Mikołaj (18 miesięcy) obecnie bardzo lubi porządkowanie. Wszystko ma swoje miejsce. Dlatego też w zabawce od początku zainteresowało go to, że pudełko posiada przegródki i każdy klocek ma swoje miejsce. Wyrzuca je z pudełka a następnie w nim układa. Mikołaj razem z Kubą (3 lata) układają z klocków małe wieże, podobizny zwierząt. Najfajniejsze jest to, że można te zwierzęta układać na bardzo wiele kombinacji.


Zabawka może posłużyć jako element edukacyjny przy uczeniu dziecka rozróżniania wielkości. Podczas zabawy ustawialiśmy zbudowane figurki od najmniejszej do największej. 

Liczymy z Kubą również z ilu klocków każdy totem udało mu się ułożyć.  Mikołaj bardzo lubi naśladować zwierzęce odgłosy. Więc podczas zabawy miauczał, rżał, muczał, wył jak tygrys, ryczał jak niedźwiedź i kwakał (bo każdy ptak to dla niego kaczka). A Kuba mu w tym zwierzęcym śpiewie towarzyszył.


Kubuś od niedawna również zaczął zabawę w odgrywanie scenek. Figury zbudowanych zwierząt również w takiej zabawie wykorzystuje. Jest na przykład mama i dzidziuś którzy rozmawiają czy się przytulają.Akcja Kreatywnie z Fabryką Wafelków polega na pokazaniu wielu możliwości wykorzystania jednej zabawki na wiele sposobów. ZeTribu wpisało się w projekt idealnie. Klocki można wykorzystać w różnych zabawach, a dodatkowym plusem jest fakt, że interesują się nimi dzieci w różnym wieku.Prześlij komentarz