Facebook

wtorek, 20 września 2016

"Blisko z Tobą chcę być"

Miłości, bliskości i szacunku, tego potrzebują nasze dzieci do prawidłowego rozwoju. A zadaniem opiekunów jest im to ofiarować od pierwszych dni życia. Rodzicielski dotyk, przytulenie to największe potrzeby dzieci, szczególnie tych najmniejszych. Starszakom pewność siebie i sygnał że ich akceptujemy daje wspólne spędzanie czasu i codzienna bliskość. 

Wspaniale byłoby gdyby już od pierwszych dni tę bliskość wspierały szpitale w których nasze dzieci przychodzą na świat. Bywa, że budowanie bliskości jest utrudnione już od narodzin dziecka, kiedy noworodek potrzebuje pobytu w inkubatorze lub gdy rodzic z niemowlęciem znajdzie się w szpitalu

.

EMOTOPIC w ramach ogólnopolskiego programu "Blisko z Tobą chcę być" rozpoczął tworzenie EmoStref umożliwiających rodzicom bliski kontakt ze swoimi dziećmi.
Ich tworzenie sfinansuje marka Pharmaceris, a dodatkowo każde 10zł ze sprzedaży maskotki - cegiełki koali Emo powstałej we współpracy z firmą Maylily zasili budżet budowy EmoStref.EmoSterefy powstaną w miejscach które tego najbardziej potrzebują najbardziej: w szpitalach, przychodniach i placówkach medycznych które zgłoszą chęć udziału w programie na stronie www.emostrefa.pl.

W każdej z nich znajdą się między innymi:

  • fotele do karmienia na oddziałach neonatologicznych
  • rozkładane łóżka dla rodziców czuwających przy łóżkach swoich dzieci
  • koala Emo oraz gry umilające rodzicom i dzieciom czas spędzony na oddziałach szpitalnych

Wspieram tę akcję całym srecem.
Prześlij komentarz