Facebook

czwartek, 15 października 2015

inspiracje: pokój dla dwójki

Przed przyjściem na świat trzeciego Syna postanowiliśmy odświeżyć mieszkanie. Pomysł był na gruntowny remont, ale w ostatniej chwili z tego zrezygnowaliśmy. Powinniśmy już być w połowie prac, ale niestety mamy spore opóźnienie w związku z czym jeszcze nawet nie zaczeliśmy. Trochę się boję co to bedzie, skoro 33 tydzień ciąży już się kończy, ale staram się być twarda.

W związku z tym, że trzeba dostosować wszystko pod pięcioosobową rodzinę i zorganizować się tak żeby każdy znalazł swój kąt w tych naszych 50 metrach kwadratowych początkowo był plan żeby dzieciom oddać duży pokój a my powyburzamy ściany i pozostała przestrzeń będzie nasza. Zrezygnowaliśmy z tak gruntownych zmian i zostaje to co jest, czyli dzieci w mniejszym my w większym pokoju. Ale postanowiliśmy że chłopcom zakupimy łóżko piętrowe. Kuba jest jeszcze bardzo mały dlatego w grę wchodzi tylko i wyłącznie łózko z bardzo nisko ułożonym materacem. Na szczęście jest Ikea i ich dobre pomysły.

Zaplanowaliśmy również, że pokój postaramy się urządzić w duchu Montessoriańskim, tak żeby ograniczyc ilość rzeczy, ale żeby wszystko było w dziecięcym zasięgu wzroku i ręki. Na ich poziomie, bo to w końcu wszystko dla Nich.

Nie mam pojęcia co i w jakim stopniu uda nam się zrealizować. W każdym razie plany są, realizacja jeszcze nie w toku, ale miejmy nadzieję, że do porodu przynajmniej odświeżyć mieszkanie zdąrzymy.

Poniżej kilka odPinterestowych inspiracji
Prześlij komentarz