Facebook

piątek, 17 maja 2013

niemowlaki w krainie dźwięków

Rodzinę Be można śmiało nazwać rodziną muzyczną. Mama - muzyk,
Tata - muzyk to chyba wystarczy, żeby dziecko też było choć trochę muzyczne :)
Mi już będąc w brzuchu słyszał jak mama gra na oboju, a tata na gitarze.
Jak wyszedł na świat mama obojem go nie męczyła... myślę, że nie wyszłoby mu to na dobre... ale tata z gitarą nadal mógł się prezentować.
Bo jednak obój to trochę głośne i dziwne "stworzenie".
Mamie więc pozostał głos, a ponieważ śpiewać w zaciszu domowym lubi, to radości jest wiele.
Babcia E. jest piosenkową specjalistką i potrafi doskonale  zmienić słowa piosenki na rzecz  kochanego wnusia.
Mamie trochę gorzej to wychodzi ale się uczy :-) Ponieważ Nasz Mi tak pokochał muzykę, śpiewy, gitarę i słuchanie różnych koncertów  postanowiliśmy zabrać go na muzyczne zajęcia dla bobasów, żeby przy okazji mógł poznać inne dzieci i razem z nimi muzycznie się bawić.
Na zajęciach byliśmy już dwa razy. W szkole muzycznej Yamaha przemiła pani Ewa od pierwszego wejrzenia skradła serce naszego syna i Mi nie spuszcza z niej oka podczas muzycznych zabaw.
Grupowe śpiewanie, pokazywanie, granie na instrumentach, tańczenie, to wszystko jest wspaniale zorganizowane tak aby dzieci od 4 do 18 miesiąca życia, wraz z rodzicem oczywiście, mogły w zajęciach uczestniczyć.
Wszyscy doskonale się bawią!

Przez te pierwsze kilkanaście miesięcy, dziecko jest najbardziej otwarte na świat, chłonie wszystko co zostanie mu pokazane.
Wczesne wychowanie muzyczne dla dziecka jest kapitałem, który będzie procentował przez całe życie, a moment od narodzin do 3 roku życia jest najbardziej znaczącym momentem w rozwoju muzycznym. Dziecko do 1 roku życia odróżnia dźwięki muzyczne od nie muzycznych. Nigdy  później tak nie słucha! Do 18 miesiąca życia spontanicznie śpiewa, w tym czasie równolegle z rozwojem muzycznym rozwija mowę. Najwcześniejsze przejawy zbliżania się do muzycznych zachowań obserwujemy ok. 2 roku życia. Dlatego tez należy jak najszerzej wykorzystać ten jakże chłonny okres życia naszego dziecka i wyposażyć je w bagaż umiejętności i zdolności, które w przyszłości na pewno przysłużą się do osiągania przez nasze dziecko wyższych stadiów rozwojowych.
Źródło: TU

Na zajęcia będziemy dalej chodzić i na bieżąco pisać o ciekawostkach z muzyką związanych.
I oczywiście szczerze taką formę umuzykalniania polecamy!!Prześlij komentarz